Titulní obrázek


Závod The Winter Trial

Od včerejšího dne se jede tradiční závod The Winter Trial. Majitelé již historických vozů projíždějí střední Evropu. Jedna z hlavních zastávek je i v České republice.

Závod začal jako pocta účastníkům jedné z prvních světových zimních rallye, kterou v roce 1900 pořádal rakouský Císařský automobilový klub v Alpách. The Winter Trial 2013 projíždí Nizozemskem, Německem, Českem a Rakouskem. Začal 20. ledna v Enschede před továrnou Vredestein, skončí v pátek u zámku Hellbrunn poblíž Salzburgu. Posádky najedou v jedné kategorii 2 250 kilometrů, ve druhé 1 850 kilometrů.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Desítky let staré unikáty účastnící se orientačního závodu The Winter Trial 2013 přivážejí atmosféru starých časů. Zvuk motorů skvostů jako Jaguar 240, Porsche 911 nebo Alfa Romeo Guilia nemají nic společného s dnešní masovou výrobou.

Zastihli jsme Nizozemce Roba van der Leeuwa z města Delft. Sympatický muž absolvuje závod v Alfě Romeo Guilii z roku 1972. Na dotaz, zda byl při zastávce v Brně večírek, s úsměvem odpověděl: "Ani náhodou. Strávil jsem noc pod autem. Zazlobil motor, tak jsem opravoval."

Účastníci zimního orientačního závodu The Winter Trial denně v mrazu překonávají vzdálenosti okolo pěti set kilometrů ve vozech převážně z 60. a 70. let. Start závodu byl v neděli v nizozemském městě Enschede, cíl bude v pátek poblíž rakouského Salzburgu ve Schloss Hellbrunnu. To budou mít účastníci za sebou trasu dlouhou okolo 2 250 kilometrů napříč čtyřmi zeměmi.