Titulní obrázek


Opel přemýšlí o sportovní zadokolce

Sportovní zadokola se pomalu stává důležitou součástí nabídek automobilek. Koncern General Motors na voze nyní pracuje.

Nejdříve s tím začaly automobilky Toyota a Subaru s modely GT86 a BRZ. Najednou se všechny velké automobilky probraly a uvědomily si, že lidé nechtějí jen hybridní tříválce bez charakteru, ale také levné zábavné auto s pohonem zadních kol.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Na výběr je nyní nová Alfa Romeo 4C, brzy přibude Renault s novým modelem Alpine a příbuzný Caterham, podobný model prý chystá i Nissan a Kia a teď do hry vstupuje další důležitý hráč - koncern General Motors. Prezident společnosti pro Severní Ameriku Mark Reuss médiím potvrdil, že by takové auto v nabídce viděl moc rád.

Zároveň ale dodal, že koncern momentálně nemá na čem stavět, protože nemá vhodnou efektivní platformu, která by posloužila i pro další mainstreamové modely. Je jasné, že malá levná zadokolka by se nezaplatila sama o sobě a je potřeba postavit další auta. Sice se nabízí odbyt i u automobilky Opel, ale to určitě stačit nebude.

Chevrolet dříve představil koncept 130R, ale to byl skutečně jen koncept a podle Marka Reusse se tento návrh do výroby nedostane. Nezbývá tedy než počkat ještě pár let, ale třeba se potom ukáže něco, co dorazí i s logem Opel k nám.