Titulní obrázek


O výroby modelu Alfa Romeo 4c se postará Maserati

Automobilky Maserati i Alfa Romeo jsou součástí koncernu Fiat Group. Nedávno Maserati odhalilo plány na následující roky. Nejvíce se nyní zaměří na tři modely, kterými budou SUV a dva sedany. Navíc se bude v téže továrně bude vyrábět nový model pro Alfu Romeo.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Maserati prozatím oficiálně nesdělilo, která Alfa bude v jeho závodě vznikat, je však takřka jisté, že se bude jednat o chystaný dvoumístný sporťák 4C, poprvé prezentovaný jako koncept na loňském autosalonu v Ženevě. Výroba Alfy bude probíhat v továrně Maserati v Modeně, její zahájení je naplánováno na květen 2013. Podle předpokladů se ročně vyrobí 2.500 exemplářů tohoto automobilu. Maserati již pro Alfu v minulosti vyrábělo model 8C Competizione i jeho otevřenou verzi 8C Spider. Maserati bude vyrábět sporťák 4C kvůli větším zkušenostem s výrobou malosériových, ručně vyráběných vozů.

Alfa 4C bude poháněna novým celohliníkovým čtyřválcem 1,8 Turbo, který bude schopný podávat výkon až 220 kW (300 k). Automobil má vážit co nejméně, hmotnost konceptu činila pouhých 850 kilogramů, mezi nápravy byla rozložena poměrem 40:60. Cena by se měla pohybovat okolo částky 50.000 euro. Prodeje automobilky s trojzubcem ve znaku mají do roku 2015 vzrůst na hodnotu 55 až 60 tisíc aut ročně. Z tohoto důvodu se Maserati rozhodlo, že v následujících letech zahájí výrobu v bývalé továrně Bertone, kterou Fiat koupil před dvěma lety.

Do obnovy turínského závodu automobilka investuje 500 milionů eur. Modelovou ofenzivu Maserati povede nová generace sedanu Quattroporte, která zacílí na Mercedes-Benz třídy S či BMW řady 7. Tento automobil o něco později doplní menší sedan, který by měl podle nejnovějších zpráv konkurovat hlavně BMW 6 Gran Coupé a Mercedesu-Benz CLS. Ve třetím čtvrtletí 2014 pak nabídku Maserati rozšíří SUV.