Titulní obrázek


Nástupce Alfa Romeo 159 na obzoru

Alfa Romeo se pomalu chystá k ofenzívě. Připravuje se kupé 4C, kterého se snad dočkáme už tento rok, a rovněž se dokončují práce na sedanu a kombíku, který nahradí současný zastarávající model 159. A potom ještě přijde roadster, který Alfa Romeo postaví na podvozku budoucí Mazdy MX-5.

Italská automobilka se chce znovu prosadit ve Spojených státech a k tomu potřebuje odpovídající techniku, ale také cenu. Z tohoto důvodu se tak zřejmě bude Alfa Romeo "Giulia", jak zní její pracovní název, vyrábět v Belvidere v Illinois spolu s Dodgem Dart, což je vlastně jen Alfa Romeo Giulietta pro USA.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Nový sedan Alfy Romeo si propůjčí architekturu hatchbacku Giulietta, ale samozřejmě bude náležitě upravena. Zákazníci se dočkají i pohonu všech kol, automatických převodovek a dokonce i modernizovaného šestiválce Pentastar od Chrysleru s technikou MultiAir, který se ale do Evropy vozit nebude. Tady budou k dispozici čtyřválce s přeplňováním. A samozřejmě diesely.

Je možné, že už na americkém autosalonu v New Yorku uvidíme koncept chystaného sedanu, který později doprovodí i kombík Sportwagon.