Titulní obrázek


Maserati chystá velké novinky

Maserati plánuje model, který vyplní mezeru ve své nabídce. Ano, jedná se o velké luxusní kupé. To ale není vše. Automobilka chystá ještě další novinku. Vůz vytvořen na základech Alfy Romeo 4-C s motory V6 či dokonce V8.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Podobu nejnovějšího Quattroporte už známe, není žádným tajemstvím ani příchod sedanu vyšší střední třídy a crossoveru. Konkurent BMW pětkové řady, ale hlavně BMW 6 Gran Coupé a také Mercedesu CLS dostane paradoxně historické jméno Ghibli, SUV na základě v pořadí druhé studie jménem Kubang se bude jmenovat Levante.

Prozatím je menší sportovní auto na základě Alfy Romeo 4C s motory V6 či dokonce V8 předmětem spekulací. Měl by ale přijít ještě jeden model. Velké luxusní kupé nad řadou GranTurismo. Větší, výkonnější a určitě také dražší. Zatím je o modelu, který se v sériové výrobě objeví během několika let, velmi málo informací. Základem má být platforma příští generace GT, možná i Quattroporte, jen naroste do délky. Tvary údajně budou vycházet právě z šesté generace čtyřdveřové sportovní limuzíny, od současného kupé se tedy mají lišit. I motor je zřejmý, vidlicový osmiválec se dvěma turbodmychadly.

Ghibli přijde už příští rok a Levante v roce 2014. Prvním krokem pro zvýšení prodejů je rozšíření dealerské sítě do tří let na dvojnásobek, ale pět různých modelů už je dostatečným potenciálem. A to nemluvíme o plánovaném rozšíření nabídky o vznětové motory.