Titulní obrázek


Koncern Fiat plánuje zvýšení prodeje u značky Maserati

Koncern Fiat chce nyní rapidně zvýšit prodeje značky Maserati. Ročně chce prodávat až 50 tisíc kusů. Růst prodeje je předpokládán hlavně u sedanů a SUV.

Kromě šesté generace vlajkové lodi Quattroporte, která se odhalila minulý týden a výstavní premiéru má v lednu na autosalonu v Detroitu, se chystá i menší sedan. Quattroporte řádně povyroste, zřejmě až na 5,3 metru, a tak nový model – přímý konkurent například pro BMW řady 5 – bude mít dostatečný životní prostor.

Novinka, která dostane název Ghibli, dosáhne k hranici pěti metrů a zřejmě dostane techniku odvozenou od Lancie Thema, resp. Chrysleru 300.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Šéf Fiatu Marchionne připustil, že by na těchto základech mohl vzniknout i sedan Alfa Romeo s pohonem zadních kol. Výroba bude probíhat společně s Quattroporte v Officine Maserati Grugliasco, tedy bývalé továrně Bertone nedaleko Turína. Ta již zahájila testovací provoz s prvními kusy Quattroporte. Premiéra nového sedanu se zřejmě odehraje už na jaře. V médiích se hovoří o dubnovém autosalonu v Šanghaji. V roce 2014 pak přijde SUV Maserati Levante, které zatím bylo prezentováno v podobě konceptu Kubang.