Titulní obrázek


Fiat představil svůj produktový plán pro nádcházející roky

Fiat představil nový produktový plán pro nadcházející roky pro oblast Evropy, Středního východu a Afriky. Společnost očekává nižší prodej vozů, i když ceny tlačí co nejníže. Bohužel, japonská a korejská konkurence stále roste.

Silnou stránkou Fiatu jsou lehká užitková auta nebo model 500. Naopak mezi zápory patří portfolio zaměřené především na malá auta, samotný Fiat je pak neschopný zamířit i do větších segmentů. Integrace Chrysleru a Lancie se zase nedaří kvůli krizi. Problémy chce Fiat Group vyřešit tím, že vsadí především na prémiové značky s dlouhou historií jako Alfa Romeo a Maserati, u kterých se rozšíří nabídka jejich aut.

Výběr aut chce koncern nastavit tak, aby na prodaných exemplářích více vydělával. Počítá se i spoluprácí s italskou vládou. Samotný Fiat chce z Pandy a 500 vytvořit své hlavní pilíře, od kterých budou odvozeny další vozy. Například rodina 500 se letos rozrostla o MPV 500L, v plánech je dále crossover 500X. Nabídka Lancie bude i nadále zahrnovat vozy z dílny Chrysleru. Jeep má vyvinout vozy vhodné pro evropské zákazníky. Alfa Romeo pak zamíří mezi prémiové značky.

Hlavním tématem produktového plánu jsou ale samozřejmě nové vozy. Jen v příštím roce na trh dorazí šest nových automobilů a čtyři facelifty. Fiat pro příští rok chystá jednu novinku, kterou bude pravděpodobně větší, sedmimístná verze modelu 500L, nazvaná 500XL. V roce 2014 se pak dočkáme crossoveru 500X. Pro roky 2015 a 2016 je plánována modelová ofenziva, čítající šest nových aut a dva facelifty. Nabídka Alfy Romeo se v příštím roce rozšíří o sporťák 4C, modely MiTo a Giulietta projdou faceliftem. Přespříští rok dorazí dvě nové Alfy – sedan Giulia a velké SUV.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Rok 2015 bude ve znamení čtyř aut, mezi kterými zřejmě bude crossover, Spider a velký sedan. V roce 2016 jsou pak očekáváni nástupci MiTa a Giulietty. Maserati v první polovině roku 2013 představí dva sedany, nové Quattroporte a menší Ghibli. V roce 2014 přijede SUV Levante. U Lancie je počítáno s jedním novým autem a faceliftem, dvojice je naplánovaná pro rok 2015. Jeep pro příští rok chystá nový vůz a dva facelifty. V roce 2013 dorazí i nový užitkový automobil z dílny Fiat Professional.