Titulní obrázek


Alfa Romeo Giulia SW

Automobilka Alfa Romeo postrádá ve své nabídce zástupce ve střední třídě. Tuto skutečnost chce co nejdříve napravit. Novinka by se mohla představit na jaře roku 2014

Chystá se tradiční sedan i méně tradiční, avšak nezbytné kombi. Novinka dostane jméno Giulia, praktičtější varianta pak nejspíš Giulia SW. Přívlastek Sportwagon totiž charakterizoval oba předchůdce – modely 159 SW a 156 SW. Starší modely vždy existovaly jen se čtyřdveřovou karoserií. I přes občasné spekulace o pohonu zadních kol zůstane Alfa Romeo věrná jednodušší technice s motorem napříč a pohonem předních nebo všech kol. Platforma D-Evo, která vznikne zvětšením hatchbacku Giulietta, poskytne základ i prvnímu SUV italské značky.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Pod kapotou se objeví široká paleta motorů. Základ zřejmě obstarají známé agregáty 1,4 Turbo a 1,6 MultiJet, na opačném konci by měl stanout pro Alfu typický šestiválec. Po legendárním V6 vlastní konstrukce a šestiválci převzatém od GM se našel třetí dodavatel: Alfa Romeo převezme americký šestiválec Pentastar, pochopitelně s náležitými úpravami. Design je prozatím spekulací.

Právě kvůli vzhledu se příchod Giulie už odložil, Sergio Marchionne už nechal karoserii třikrát přepracovat. Vedení italské značky totiž ví, že na designu záleží, a do nového modelu vkládá velké naděje. Měl by být i hlavním tahounem jejího návratu do USA.