Titulní obrázek


Alfa Romeo boduje

Concorso d´Eleganza Villa d´Este není jen přehlídka klasických a nových koncepčních vozů, je to hlavně společenská událost. Renesanční rezidence Villa d´Este leží u břehu italského jezera Como. Akce se tu pořádá již od roku 1929. Ročník 2012 navštívilo 6 000 hostů a bylo se na co koukat. Hosté zvolili vůz Alfa Romeo 6C 1750 GS z roku 1933 za Best of Show.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Modely Alfa Romeo 4C a 6C 1750 GS získaly na prestižní přehlídce historických vozidel čtyři úchvatná ocenění. Hlavní cenu Coppa d'Oro Villa d’Este si odnesla nádherná Alfa Romeo 6C 1750 GS s karoserií od Figoniho z roku 1933. Tento vůz se světu poprvé představil v Paříži v roce 1933 a v předchozích ročnících Concorso di Eleganza získal řadu cen. Zmínku rovněž zaslouží fakt, že odlehčená verze tohoto modelu vyhrála v roce 1935 svou kategorii ve čtyřiadvacetihodinovce Le Mans.

V kategorii Concorso d’Eleganza Design Award for Concept Cars & Prototypes zvolila porota za nejkrásnější model Alfu Romeo 4C v úpravě Zagato z roku 2011. Italský výrobce se má opravdu čím chlubit. Nyní nezbývá, než se těšit na příští rok.